ИНСТРУМЕНТИ НА 12 РАТИ БЕЗ КАМАТА
КРЕДИТ ОД 6-48 РАТИ ПРЕКУ СТОПАНСКА БАНКА
КУПИ СО
ПОПУСТИ
den 189900.00 223500.00
den 33800.00 39800.00
den 69800.00 75900.00
den 54800.00 59000.00
den 26550.00 29500.00
den 33100.00 36800.00
den 24900.00 29450.00
den 188000.00 221300.00
den 40000.00 44600.00
den 18400.00 21600.00
den 6300.00 7400.00
den 27900.00 32900.00
den 31000.00 39850.00
den 18900.00 21000.00
den 155000.00 172300.00
den 100300.00 118000.00
den 14700.00 16400.00
den 24900.00 27900.00
den 24400.00 27850.00
den 14900.00 16500.00
den 63150.00 74300.00
den 88900.00 91200.00
den 35900.00 39900.00
den 3000.00 3700.00
den 31500.00 35000.00
den 31500.00 35000.00
den 215800.00 239350.00
den 201500.00 223820.00
ПРЕПОРАКА
23.01.2017
Yamaha на NAMM Show 2017 воодушеви со преку 70 нови производи
Yamaha на NAMM Show 2017 воодушеви со преку 70 нови производи Yamaha, најголемиот производител на музички инструменти во светот продолжува со своето доминантно присуство во NAMM шоу,2017г, кое се одржа од 19-22-ти јануари во Anaheim, Калифорнија, Соединетите Американски Држави. Компанијата  воведе  77 нови производи во NAMM оваа година, ја прошири  својата мисија во создавање на иновативни инструменти и производи кои им нудат на музичарите неограничено креативно изразување. .. Yamaha воодушеви со новите модели на премиум пијана SX Серија,Bösendorfer моделите,новите дувачки инструменти меѓу која и француската хорна во Geyer стил,YHR-871GD, итн,итн, Повеќе на линкот: https://europe.yamaha.com/en/news_events/2017/1901_namm_news.html
24.12.2016
Среќни новогодишни и божиќни празници
22.11.2016
Промоција на Yamaha TF Серија
Промоција на Yamaha TF Серија На 16.11.2016, во Кино Фросина, МКЦ, се одржа промоција на озвучување – со дигитален миксер TF3 и музицирање на познати македонски музичари на Yamaha инструменти. Во програмата учествуваа: на електрично пијано –Tрајче Органџиев и Јаков Дренковски гитара и вокал  ,Џон Илија Апелгрин,Аљоша Симјановски на DGX 670 DJ-SET ,Ади Имери на Revstar гитари,  Гоце Стефковски и Филип Јездич на акустични и електрични тапани ,Душко Ичев на Reface CS   Филип Стефановски на тромбон со неговиот бенд ,Огнен Стаматоски и Ангела Jосифовска и Владимир Дојчиновска-Дојчин.. https://youtu.be/BWYgPqWeBVw
18.07.2016
Купи дигитална клавијатура Yamaha и преземи бесплатни песни!
Купи дигиталнa клавијатура Yamaha и преземи бесплатни песни! Нова достапна апликација од Yamaha за купувачите на следните дигитални пијана или синтисајзери во рок од 15-ти Јули до 31-ви Март 2017 година: DIGITAL PIANOS: Compact: P-45 P-115 P-255 DGX-650 DGX-660 Arius: YDP-142 YDP-143 YDP-162 YDP-163 YDP-S52 YDP-V240 Clavinova CLP: CLP-525 CLP-535 CLP-545 CLP-565GP CLP-575 CLP-585 Clavinova CVP: CVP-701 CVP-705 CVP-709 CVP-709GP Modus: F02 Hybrid: NU1 N1 N2 N3         DIGITAL KEYBOARDS: Piaggero series: NP-11 NP-12 NP-31 NP-32 NP-V60 NP-V80 EZ: EZ-220 PSR-F series: PSR-F50 PSR-E series: PSR-E253 PSR-E353 PSR-E443 PSR-E453 PSR-EW400 YPT series: YPT-240 YPT-255 YPT-340 PSR-S series: PSR-S650 PSR-S670 PSR-S770 PSR-S970 PSR-A series: PSR-A3000, PSR-A300, PSR-A350 Tyros series: Tyros5-61 Tyros5-76   Апликацијата со 500 -тини песни за учење,од ...
Реклами

До Ре Ми

Powered By Vestel Sistemi Skopje
До Ре Ми © 2006-2017